تبلیغات
عطش

عطش
 
نویسندگان
نظر سنجی
با سلام . لطفا نظرتونو در مورد وبلاگ بیان کنید ؟


شکست قهرمانانه ایران مقابل آرژانتینتیم ملی فوتبال ایران پس از کسب تساوی در بازی اول مقابل نیجریه با روحیه ای خوب به دیدار آرژانتین آمد. این حساس ترین بازی برای فوتبال ایران طی سالیان اخیر بود. شاگردان کی روش که در دیدار اول هم در دفاع موفق بود باز هم با همین روش راهی میدان شد.

شکلک های محدثه

ایران(0) صفر- آرژانتین(0)1

گل: لیونل مسی(90)

داور: میلوراد ماریچ با کمک میلووان ریستیچ و دالیبور جورجوویچ

اخطار: جواد نکونام(53)، مسعود شجاعی(73) از ایران

تماشاگر:  حدود 63 هزار نفر

ورزشگاه: بلو هوریزنته برزیل

زمان: شنبه 31-3-93(ساعت30/20)

ایران: علیرضا حقیقی(4)،سیدجلال حسینی(4)، مهرداد پولادی(4)، پژمان منتظری(4)، مسعود شجاعی(4) ، (76- خسرو حیدری)(2)،احسان حاج صفی(4)(87-رضا حقیقی)(1)، آندرانیک تیموریان(4)، جواد نکونام(4) کاپیتان، رضا قوچان نژاد(4)، امیرحسین صادقی(4) و اشکان دژاگه(4)(84- علیرضا جهانبخش)(2)

سرمربی: کارلوس کی روش

آرژانتین: سرخیو رومرو(3)، فرناندو گاگو(3)، پابلو زابالتا(3)، فدریکو فرناندز(3)، ازکوئل گارای(3)، خاویر ماسکرانو(3)، آنخل دی ماریا(2)(90- بگیلیا)(-)، لیونل مسی(4) کاپیتان، گونزالو هیگوایین(2)(76- پالاسیو)(2)، سرجیو آگوئرو(2)(76- لاوتسی)(2) و مارکوس روخو(3)

سرمربی: آلخاندروسابه یا 

در دقیقه 90 و روی یک حرکت فردی مسی تنها گل تیمش را زد تا ایران شکست قهرمانانه ای را تجربه کند. شکستی که داور در آن نقش بزرگی داشت

نگاه کلی

تیم ملی فوتبال ایران پس از کسب تساوی در بازی اول مقابل نیجریه با روحیه ای خوب به دیدار آرژانتین آمد. این حساس ترین بازی برای فوتبال ایران طی سالیان اخیر بود. شاگردان کی روش که در دیدار اول هم در دفاع موفق بود باز هم با همین روش راهی میدان شد.

در ترکیب ایران نسبت به بازی نخست تنها یک تغییر به وجود آمده بود و این بار شجاعی جای حیدری را گرفت. از سوی دیگر آرژانتینی ها با رهبری لیونل مسی در صدد بودند تا با آرامش به گل و پیروزی برسند. آنها به جز پاس های کوتاه روی زمین در ارسال و زدن ضربه های سر هم برتر بودند اما در نواختن این ضربات بی دقت بودند تا نیمه اول بدون گل تمام شود. اتفاقی که ایرانی ها را خوشحال و راه راه پوشان را نگران می کرد. در این بین بازهم ملی پوشان ایران که همه توان خود را صرف دفاع می کردند در کار حمله بی رمق و پراشتباه بودند. تعداد کم یاران در حمله بازیکن صاحب توپ را تحت فشار قرار می داد و توپ به راحتی از دست می رفت. نیمه اول با دفاع جانانه ایران و بازی کم رمق آرژانتین قفل دروازه ها را بسته نگه داشت تا در نیمه دوم که معروف به نیمه مربیان است شاهد ترفند جدید مربیان باشیم. نیمه دوم را ایران بازهم دفاعی اما با روحیه بهتر آغاز کرد. ایرانی ها علاوه بر دفاع خوب با حرکت از مرکز و جناح چپ خودی نشان دادند. پس از دو حمله نصف و نیمه آرژانتین ایران دو بار در آستانه گلزنی قرار گرفت که بار دوم داورپنالتی آشکار بر روی دژاگه را نگرفت. رفته رفته ایرانی ها با روحیه تر و آرژانتینی ها کم رمق نشان می دادند. در چند نوبت حضور ایرانی ها آرژانتین را کاملا عقب راند. با رسیدن به دقایق پایانی بازیکنان ایران عقب رفتند و لایه دفاعی را به خوبی متراکم کردند تا آرژانتین دست به تعویض بزند. در دقیقه 90 و روی یک حرکت فردی مسی تنها گل تیمش را زد تا ایران شکست قهرمانانه ای را تجربه کند. شکستی که داور در آن نقش بزرگی داشت.

دقیقه 54 اشکان دژاگه در محوطه جریمه توپش را از دست داد و اعتقاد به پنالتی داشت که داور چنین نظری نداشت

لحظه های حساس

در همان ابتدای مسابقه شجاعی روی دی ماریا خطا کرد که این خطا در میانه میدان بود.

دقیقه 4 بازی ایران صاحب ضربه آزاد شد. دژاگه پشت توپ قرار گرفت. این فرصت برای ایران از دست رفت. ضربه سر سید جلال حسینی به بیرون رفت.

دقیقه 5 موقعیت نصیب آرژانتین شد که در آفساید قرار داشتند.

توپ در میانه های میدان نصیب آرژانتین است اما بار دیگر حقیقی بازی را آغاز می کند.

دقیقه 8 بازیکنان آرژانتین قصد حمله داشتند که مدافعان ایران توپ را از منطقه خطر دور کردند. دقیقه 9 بار دیگر تلاش بازیکنان آرژانتین بی نتیجه ماند و توپ از کنار دروازه ایران عبور کرد.

دقیقه 13 هیگواین می توانست دروازه ایران را باز کند اما حقیقی توپ را تصاحب کرد.

دقیقه 14 علیرضا حقیقی که توپ را از هیگواین گرفت دچار مصدومیت شد و بازی توقف کرد.

دقیقه 16 ایران صاحب ضربه اوت شد و این ضربه برای ایران کرنر را به همراه داشت. دژاگه  پشت این ضربه قرار گرفت. در هنگام این ضربه داور به قوچان نژاد و ماسکرانو تذکر داد. این ضربه کرنر برای ایران سودی نداشت ولی باعث ضد حمله آرژانتین شد که دفاع ایران مانع از موفقیت آنها شد.

دقیقه 18 بازی ضربه دی ماریا بدون هدفی خاص به بالای دروازه رفت.

دقیقه 21 بازی ضربه هیگواین با واکنش عالی حقیقی به بیرون رفت.

حمله دیگر بازیکنان آرژانتین بی ثمر بود.

دقیقه 22 آرژانتین صاحب ضربه کرنر شد که ضربه سر روخو از کنار دروازه عبور شد. او روی سر نکونام این توپ را زد.

آگوئرو در دقیقه 24 پرچم کرنر را از جایش کند و داور مجبور شد که پرچم را سرجایش بگذارد.

دقیقه 25 دی ماریا توپ را به آسمان فرستاد در حالی که مقابل دروازه ایران قرار داشت.

30 دقیقه از بازی گذشت و بازی همچنان صفر بر صفر بود. ایران صب موقعیت شد اما مسعود شجاعی بار دیگر توپ را از دست  داد.

بازیکنان آرژانتین دقیقه 31 صاحب ضربه ایستگاهی شدند.  این خطا توسط تیموریان انجام شد. پشت ضربه مسی قرار گرفت و ضربه او از کنار دروازه عبور کرد.

خطای فرناندز اعلام شد و ایران صاحب ضربه ایستگاهی شد. اشکان دژاگه پشت توپ قرار گرفت ولی ایران این فرصت را از دست داد و در ضد حمله تکل تیموریان مانع از موفقیت بازیکنان آرژانتین شد.

حاج صفی بار دیگر توپ را به دژاگه داد اما پاس او خوب نبود و توپ دست بازیکنان حریف افتاد.

آرژانتین در دقایق پایانی صاحب توپ و میدان بود و مسی در دقیقه 90 توانست با شلیکی قوسدار دروازه ایران را باز کند

بار دیگر خطای قوچان نژاد بازیکنان آرژانتین را صاحب ضربه ایستگاهی کرد. مسی این توپ را می زند که این توپ از کنار دروازه بیرون رفت.

خطای ماسکرانو در مرکز زمین در دقیقه 37 اتفاق افتاد. این خطا هم برای ایران حاصلی نداشت.

درمیانه میدان ماسکرانو میدان داری می کرد. دی ماریا در حالی که صاحب توپ بود اما بازیکنان ایران توپ را از آن خود کردند.

40 دقیقه از بازی گذشته و گلی در بر نداشت. اشکان دژاگه پشت ضربه خطا قرار گرفت و ایران صاحب فرصت شد که این ضربه تبدیل به کرنر شد.

بار دیگر دژاگه پشت توپ قرار گرفت. با پای راست توپ زد که سید جلال حسینی توپش از بالای دروازه بیرون رفت. این اتفاق در دقیقه 42 رخ داد.

هگوایین یک ضربه محکم زد که حقیقی بار دیگر توپ را گرفت. حملات بازیکنان آرژانتین در دقایق پایانی نیمه اول بی ثمر بود و در نهایت این تیم صاحب ضربه کرنر شد.

دقیقه 44 بازی آرژانتین کرنر را زد. دی ماریا این ضربه را زد. یک ضربه سر از سوی بازیکنان آرژانتین زده شد اما توپ از زمین بیرون رفت.

در دقایق پایانی نیمه اول بازیکن آرژانتین روی پولادی خطا کرد. داور دو دقیقه وقت اضافه گرفت. دژاگه رو به جلو توپ را زد اما فایده ای نداشت.

بازیکنان ایرانی صاحب موقعیت شدند که ضربه رضا قوچان نژاد از دست رفت. این ضربه در دقیقه 53 پیش آمد.

جواد نکونام از داور به دلیل خطای صورت گرفته کارت زرد گرفت.

دقیقه 54 اشکان دژاگه در محوطه جریمه توپش را از دست داد و اعتقاد به پنالتی داشت که داور چنین نظری نداشت.

احسان حاج صفی با سماجت خود یک اوت برای ایران گرفت. پرتاب انجام شد و توپ به قوچان نژاد رسید. حاج صفی توپ را ارسال کرد اما آفساید دژاگه اعلام شد.

آرژانتین صاحب ضد حمله شد اما توپ از کنار دروازه به بیرون رفت. این موقعیت توسط مسی به وجود آمد. حقیقی توپ را از کنار زمین ارسال کرد.

اشکان دژاگه دقیقه 65 پشت این ضربه قرار گرفت اما بازیکنان آرژانتین توپ را از مقابل دروازه دور کردند. 

یک ضربه سرخطرناک از اشکان دژاگه به بیرون رفت. این بهترین فرصت ایران در این مسابقه بود که از دست رفت.  حمله آرژانتین بعد از این ضربه در دقیقه 67 بی ثمر بود.

آرژانتین دقیقه 68 صاحب ضربه کرنر شد اما بازیکنان ایران آن را دفع کردند. دژاگه صاحب ضد حمله شد اما برای ایران ثمری نداشت. 

 

ایران 0 - 1 آرژانتین

  دقیقه 73 مسی پشت این توپ قرار گرفت. ضربه او از کنار دروازه عبور کرد. ضربه او خطرناک زده شد. 

  دی ماریا ضربه قشنگی زد اما حقیقی به خوبی این توپ را کنترل کرد. 

  مسعود شجاعی دقیقه  76  از بازی خارج شد و خسرو حیدری جای او را گرفت. تیم آرژانتین نیز دو تعویض همزمان انجام داد. لاوتزی به جای آگوئرو و پالاسیو به جای هیگواین وارد زمین شدند. 

  آرژانتین در دقیقه 82 با تمام نفرات حمله کرد اما موفقیتی جز کرنر نداشت. تیموریان توپ را برگرداند.

  دقیقه 83 بازی ایران صاحب ضربه خطا شد. ضربه حاج صفی به قدری بلند بود که ایرانیان نتوانستند استفاده کنند. در ضد حمله نیز آرژانتین صاحب موقعیت شد که موفقیتی در پی نداشت.

  در دقیقه 85 دی ماریا ضربه کرنر را زد که نکونام توپ را دور کرد. جهانبخش صاحب توپ شد و به قوچان نژاد داد که این ضربه در چارچوب قوچان نژاد را دروازه بان آرژانتین به زحمت گرفت.

  گل: آرژانتین در دقایق پایانی صاحب توپ و میدان بود و مسی در دقیقه 90 توانست با شلیکی قوسدار دروازه ایران را باز کند.

  حادثه ویژه: بازی در ثانیه های پایانی بود که مسی هنر خود را نشان داد و گلی را زد که تنها از او بر می آمد.

  بهترین بازیکن میدان: تمام بازیکنان ایران بهترین زمین بودند.
  طبقه بندی: ورزشی، 
  [ دوشنبه 2 تیر 1393 ] [ ساعت 00 و 21 دقیقه و 28 ثانیه ] [ عطش ]
  .: Weblog Themes By themzha :.

  درباره وبلاگ


  آخرین مطالب
  لیست آخرین مطالب
  آمار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
  امکانات وب