تبلیغات
عطش

عطش
 
نویسندگان
نظر سنجی
با سلام . لطفا نظرتونو در مورد وبلاگ بیان کنید ؟
حالا وقتش است همه انرژی فروخفته را تخلیه کنیم. می شود به راحتی از این فرصت سوءاستفاده کرد. برای یک ماه شاد بودن و شادی کردن، یک ماه صبح تا شب فوتبال دیدن و پای نقد و تحلیل و حواشی جذابش نشستن

شکلک های محدثه
 وقتی شما این مطلب را می خوانید جام جهانی شروع شده و خیلی ها از همین حالا منتظرند تا بعد از اولین برد تیم ملی به کوچه و خیابان ها بیایند. غیر از هوادارای تیم ملی، بازار کری خوانی ها هم داغ شده و خط و نشان کشیدن و کل کل های مجازی و حقیقی آغاز. بعضی ها هم پیش بینی های خودشان از روند بازی ها و قهرمان را در شبکه های اجتماعی به نمایش می گذارند.

در این اوضاع و احوال چه فوتبالی باشید و چه نباشید، پیوستن به جرگه جوگیران جام جهانی گریزناپذیر است. حتی آن دسته روشنفکرنماها که همیشه دویدن 22 نفر دنبال یک توپ را به سخره می گیرند هم این روزها خودشان را آماده می کنند که بنشینند پای حداقل یکی دو مسابقه جذاب و تماشایی. 

حالا وقتش است همه انرژی فروخفته را تخلیه کنیم. می شود به راحتی از این فرصت سوءاستفاده کرد. برای یک ماه شاد بودن و شادی کردن، یک ماه صبح تا شب فوتبال دیدن و پای نقد و تحلیل و حواشی جذابش نشستن؛ سبک زندگی عادی و هر روزه را به هم می ریزد.

سبک زندگی در جام جهانی!

باید برایش فکری کرد. در سبک زندگی این هفته می خواهیم خودمان را برای زندگی کردن و زنده ماندن در این ماه آماده کنیم. حالا در این وانفسا که هر کس به فکر خودش و تیم محبوبش است، چه کار کنیم هیجان را تا سر حد مرگ بالا ببریم؟ چطور بیشتر به ما خوش بگذرد؟ قلق های هواداری از راه دور چیست؟ اصلا می شود طوری برنامه ریزی کنیم که آخرش مشروط شدن و گیرهای خانواده این خوشحالی ها را از دماغمان درنیاورد؟

چه گزینه هایی روی میز برنامه های رادیویی و تلویزیونی این دوره جام جهانی است؟

به تماشای خاک های سبز

تماشای جام جهانی حتما اولین پیشنهاد برای به اوج رساندن هیجان و شادی است اما از آنجا که دست قریب به اتفاق مان از خرماهای بر نخیل برزیل کوتاه است، می توانیم همین جا پای تلویزیون دل خوش کنیم به گزارش های مزدک و خودمان را از راه همان سیگنال ها تصور کنیم در جو خوشحالی و فضای ورزشگاهی که با چند ثانیه تاخیر اینجا می رسند.

امسال شبکه های تلویزیونی برای رو کم کنی یکدیگر هم که شده باشد، زودتر دست به کار شده اند و از اول خرداد برنامه های مختلف و متنوعی را آماده پخش کرده اند. هر چه از جام جهانی و حواشی آن بخواهید را انگار قرار است بتوانیم در همین جعبه جادو پیدا کنیم.

از فوتبال فقط خود فوتبال را می خواهید؟

بازم مثل همیشه، عادل برنده می شه؟

اگر به دنبال اصل هیجان و تحلیل های درست درمان و نقدهای صریح از عملکرد تیم ملی و حواشی 90 طور هستید، بدانیدکه این دوره بخت با ما یار است. بعد از شایعات یک ماه گذشته که می گفتند شبکه سه بازی ها را پخش نمی کند و فقط شبکه ورزش به طور زنده بازی ها را پخش می کند، در نهایت خبر رسید که شبکه سه هم با شبکه الجزیره به توافق رسیده و بازی ها را مستقیم از الجزیره اسپرت خواهد گرفت. 

مدیران شبکه سه از اوایل اردیبهشت امسال به صرافت این افتادند که برنامه اس و قس داری روبراه کنند تا حداقل این دوره دل مخاطبان را به دست بیاورند و از رقبای داخلی عقب نمانند. برای همین هم برای اولین بار تهیه کنندگی ویژه برنامه جام جهانی را به فردوسی پور پیشنهاد دادند، عادل هم با تیزهوشی همیشگی اش تهیه کنندگی «یک جهان، یک جام» امسال را پذیرفت. البته این خبر به مذاق طرفداران گزارش های فردوسی پور خوش نیامد؛ چرا که حالا عادل باید در تهران بماند و از گزارش های او برای بازی های تیم ملی و حواشی پشت پرده های برزیل خبری نیست و این بار مزدک میرزایی است که به همراهی گروه ورزش شبکه سه برای گزارش مستقیم بازی های ملی مسافر برزیل می شود.

از جزییات ویژه برنامه شبکه سه اینطور آورده اند که از شبکه ZDF آلمان الگو گرفته اند و عادل فردوسی پور، رضا جاودانی و محمدحسین میثاقی اجرایش می کنند و تا به این لحظه غیر از این خبری به بیرون درز نکرده است تا ببینیم آقای خاص فوتبال ایران، این بار چه غافلگیری برایمان دارد.

به دنبال اتفاقات بامزه این رویداد می گردید؟

کاپیتان قرمز کلاه در کنار زیدان

اما تلویزیون با تقسیم وظایفی که انجام داده برای شما اهل دل ها که همیشه حواشی برایتان از اصل هم جذاب تر است و در هر رویدادی دنبال وجه بامزه ماجرا می گردید، شبکه دو را پیش رویتان گذاشته تا با «کلاه قرمزی» به تماشای بازی ها بنشینید. 

البته چند روز بعد از منتشر شدن عکس عادل با «عزیزم ببخشید» و «کلاه قرمزی» و باقی دوستان در نهایت فردوسی پور به شایعات بازی در کلاه قرمزی پایان داد و گفت صرفا به دعوت طهماسب در پشت صحنه بخش جام جهانی این برنامه حاضر شده.

سبک زندگی در جام جهانی!

قسمت اول کلاه قرمزی ویژه جام جهانی آماده شده و قرار است بخش های بعدی را همزمان با شروع جام جهانی بسازند که بتوانند قصه را براساس اتفاقات بازی های تیم ملی پیش ببرند اما شبکه دویی ها غیر از این با «ورزش از نگاه دو» هم سروصدای زیادی راه انداخته اند و اینطور که بویش آمده «ورزش از نگاه دو» که از مهر ماه سال گذشته با اجرای پیمان یوسفی و میثم زمان آبادی به روی آنتن می رود، یک تیم عریض و طویل را برای پوشش خبری مسابقات به برزیل فرستاده و از آن طرف زین الدین زیدان را هم به عنوان میهمان و کارشناس به استودیوش در تهران دعوت کرده. اگر این اخبار به صحت و سقم خودشان باقی بمانند، می شود به تلویزیون این روزها امیدوار بود.

چیز زیادی از گذشته نمی دانید؟

از جام ایرانی بنوشید

آن دسته از دوستان تین ایجی که قبل تر از جام جهانی 2006 آلمان را اساسا یادشان نمی آید و هیچ خاطرات حتی مبهمی از بهترین حضور ایران در 98 فرانسه ندارند و موقع شنیدن آمار و ارقام بازی ها دچار سرگیجه می شوند و از همه بدتر موقع کری خوانی ها نمی توانند سوابق و قهرمانی های تیم محبوب شان را به رخ بکشند این فرصت طلایی را از دست ندهند.

شبکه ورزش در برنامه «تاریخچه ورزش جام جهانی» از 5 خرداد به پیشواز رقابت ها رفته است و هر شب ساعت 23 نحوه صعود تیم ها در سال های گذشته، گل ها و مکان های برگزاری جام های جهانی و تصاویر این بازی ها و خلاصه هر چه از ریز و درشت این جام بخواهید را روی دایره می ریزد.

برازوکای رنگارنگ، با تهیه کنندگی یوسفی و میرزایی در زمین شبکه ورزش افتاده است؛ برنامه ای جوانانه که در آن مجری و خبرنگاران، اخبار جام جهانی را بازخوانی می کنند و با بررسی بازی های تدارکاتی، تیم های صعود کرده این دوره را معرفی می کنند.

پخش عکس ها و ویدئوهای مردمی از هیجانات پیش از شروع رقابت ها از دیگر بخش های این برنامه است. رادیو جوان هم «جام ایرانی» را برای این رویداد ترتیب داده است و می توانید از پنج خرداد تا آغاز رقابت ها هر روز 12 تا 12:30 مستندی از حضور ایران در جام های جهانی است با صدای عادل فردوسی پور، مزدک میرزایی و پیمان یوسفی را از جام جوان بنوشید.

به دنبال اتفاقات کمتر گفته شده می گردید؟

جام قهوه ای

اگر تماشای بازی ها را از دست داده اید یا وقت ندارید به طور کامل بنشینید به تماشای همه شان، شبکه خبر را از دست ندهید. در بخش های خبری مختلف و زیرنویس ها آخرین نتایج را لحظه ای اعلام می کند. به جز این، شبکه خبر در آیتم ویژه «جام قهوه ای» در مجله خبری ساعت 14:30، کشورها و تیم های ملی شرکت کننده را در جام جهانی برزیل معرفی می کند؛ آن هم به همراه تاریخچه ای از ادوار گذشته جام جهانی و ارائه اطلاعاتی تازه از نوآوری و فن آوری های مورد استفاده در جام بیستم. غیر از این در «هر روز ورزش» که هر روز ظهر ساعت 12:10 دقیقه به نمایش درمی آید، با حضور کارشناسان نحوه صعود 32 تیم شرکت کننده را در طول برگزاری جام جهانی بررسی می کند.

چطور فوتبال ببینیم؟

بازی ها را کجا ببینیم؟ چه کنیم که خوشحال بمانیم؟

تنها در خانه

فوتبال دیدن، آن هم یک ماه تمام برای خودش داستانی دارد. از یک طرف درست سر ساعت پخش مهمترین بازی ها، مادر خانواده می خواهد برای هزارمین بار تکرار رستگاران را از شبکه تماشا ببیند، از این سمت، خواهر کوچکتر کنکور دارد، آن طرف مهمان می آید و بچه کوچکشان ونگ می زند. یک جایی هم بالاخره پدر اعتراض می کند: «هر روز، هر روز فوتبال که نشد زندگی!»

تنهایی فوتبال دیدن هم که خب به کسی حال نمی دهد.در این گیرودار بهترین کار این است که چند نفر مثل خودتان پیدا کنید و برنامه ای مدون برای تماشای بازی ها بریزید. دور همی فوتبال دیدن همانا و جیغ و داد و بالا پایین پریدن همان. حالا این وسط اگر همسایه، پیرمرد، مریض، بچه نوزاد و اینها در دست و پا باشد، خودش مصیبتی است؛ پس قبل از هر چیز یافتن یک دوست که خانه ای در سکوت هم داشته باشد، ضروری است.

سبک زندگی در جام جهانی!

بعد از شناسایی دوست مورد نظر به او هم تلقین کنید که تنها تنها بهش خوش نمی گذرد و شما می توانید از تنهایی درش بیاورید و بعد یک دوره بساط چتر شدن را به پا کنید. فقط حواستان باشد که زحمت خوراکی ها و تنقلات و نهار و شامتان را گردن دوست بخت برگشته ای که می خواهید یک ماه در خانه اش تلپ شوید نیندازید و دنگ سهمتان را حساب کنید تا دفعه بعدی هم وجود داشته باشد!

اگر آن وسط ها یک ال سی دی 42 اینچ به بالا برای تماشا ردیف بود که بود، اگر نبود هم خیلی مهم نیست اما حواستان پیشاپیش به آنتن و خدمات اینچنینی باشد که در این رعد و برق های بهاری قطعی در کار نباشد.

اگر همه جمع تان با هم طرفدار یک تیم نباشید مزه می دهد و یارکشی می کنید. خوبی اش این است که با کمک جو موجود می شود از خجالت همه ناراحتی های سابق هم درآمد. پس رفقا را سوا نکنید که هر سلیقه ای جایی به کار آید. همزمانی دور گروهی با فصل امتحانات را هم می شود بهانه ای کرد برای پیچاندن خانه و خانواده به بهانه درس خواندن های گروهی.

روی پوست شهر

هر چه دور همی بزرگتر باشد، آدم ناخودآگاه هیجان زده تر می شود و احساس می کند تو قلب ماجراست. با همه گیر شدن قضیه پخش فوتبال در سینماها، تا به الان که ما این را می نویسیم، سینمادارها با زنانه، مردانه کردن سالن ها موافقت نکرده اند و سردار رادان هم اجازه پخش مختلط را نداده است.

از آن طرف پخش هر فوتبالی در سالن های برج میلاد هم کلا متوقف شده، می ماند پارک ها و بوستان ها. در تهران، اردبیل، قم و بعضی شهرهای دیگر، مسئولان شهری قول داده اند بازی های را از تلویزیون های سطح شهر پخش کنند. می توانید سر شب دست خانواده را بگیرید ببرید پیک نیک؛ هم دل بچه ها را شاد می کنید و هم خودتان کنار کلی هم میهن، بازی های تیم ملی را می بینید و به دنبالش حس غرور ملی و تعصبتان چند برابر شکوفا می شود.

خیلی از مراکز تجاری هم از تلویزیون های بزرگی که در سالن دارند فوتبال را پخش می کنند که در نوع خودش فضاهای خاطره انگیزی ایجاد می کند. خوابگاهی ها، پادگانی ها و آنهایی که موقع پخش بازی ها شیفت کاریشان است هم از توفیق اجباری دور همی فوتبال دیدن بهره برده اند.

چطور از نتایج باخبر شویم؟

اگر به هر دلیلی نتوانستید مسابقات را از تلویزیون تماشا کنید نگران نباشید. یک عالمه راه دیگر برای در جریان قرار گرفتن هست

موازی کاری با تلویزیون!

اگر می خواهید اخبار و حواشی جام جهانی را دنبال کنید، لازم نیست که حتما سر ساعت بازی در جای خاصی باشید تا از طریق تلویزیون بازی را زنده تماشا کنید. چرخیدن در سایت ها و استفاده از اپلیکیشن هایی که روی تلفن همراه نصب می شوند، به شما کمک می کنند بیرون از خانه هم پیگیر اتفاقات جام جهانی باشید.

1- رادیو، صدای مهجور جام جهانی

شاید حرارتی که در پخش تصاویر جام جهانی باشد، در پخش رادیویی آن نباشد. اما نقطه قوت آن در دسترس بودنش است. ساده ترین گوشی های موبایل هم قابلیت اتصال به رادیو را دارند. تنها کافی است یک هندزفری به آن متصل کنید و همه جا گزارش زنده بازی ها را داشته باشید.

صدا و سیمای ایران، هم پوشش تلویزیونی و هم پوشش رادیویی جام جهانی را خریداری کرده و شبکه رادیویی ورزش قطعا این مسابقه ها را پوشش خواهد داد. معمولا آنها حتی بازی های همزمان را هم به خوبی پوشش می دهند. یعنی هی از این مسابقه به آن یکی سرک می کشند.

2- اینترنت دنیای خبر

نمونه خوب داخلی اش سایت ورزش 3 است. ویدوی گل های بازی ها و هایلایت های مسابقه با سرعت قابل قبولی در آن آپلود می شود. برنامه بازی ها و جدول رده بندی هم در صفحه اصلی به راحتی قابل دسترس است. در زمان برگزاری جام جهانی ستونی اختصاصی هم برای اخبار در نظر گرفته خواهد شد.

اما اگر نگاه ریزبینانه تری به فوتبال دارید و کمی با زبان انگلیسی آشنایی دارید سایت های قدرتمندتری هم وجود دارد. سایت معتبر fourfourtwo.com علاوه بر امکاناتی که گفته شد، تیم تحلیلگری دارد که بازی ها را مورد نقد قرار می دهد. ترکیب اولیه یا لاین آپ تیم ها را قبل از شروع بازی در اختیار شما قرار می دهد. آمار کلی بازی و آمار هر بازیکن را هم می شود در قسمت statzone دنبال کرد.

این سایت از مدت ها قبل بخشی را برای جام جهانی در سایت خود کنار گذاشته که با نماد ریو در صفحه اول به راحتی قابل دید است. سایت های دیگری مثل zonalmarking.com هم با گرافیکی ساده چینش بازیکنان دو تیم در زمین و حرکات آنها را نشان می دهد و تاکتیک های مربیان تیم ها را نقد می کند. دو سایت Bsport.com، whoscored.com اینفوگرافی های جالبی از بازیکنان، مربیان و تیم ها روی خروجی خود قرار می دهند.

اگر خیلی به دنبال پیگیری های عمقی و تحلیلی نیستید و فقط دنبال خبرهای سرگرم کننده هستید، سایت های Dailymail و mirror گزینه های خوبی هستند. این دو سایت مملو از اخبار درگوشی و زرد و حواشی تیم ها در بیرون از مستطیل سبز هستند. اگر عکس باز هستید و دوست دارید از دریچه دوربین عکاسان حرفه ای با اتفاقات برزیل همراه شوید، سایت هایی مثل Gettyimage اسکرین شات های بی نظیری از بازی ها را بلافاصله بعد از بازی و حتی همزمان با برگزاری بازی می گذارند.

3- تکست کامنتری، گزارش خواندنی

سایت BBC در قسمت ورزشی خود بخشی دارد تحت عنوان Live text که بازی های جام جهانی را از طریق گزارش لحظه به لحظه به کمک جملات کوتاه گزارش خواهد کرد. در این قسمت صحنه های حساس بازی، کارت زرد و قرمز، کرنرها و البته گل های بازی در قالب جملات کوتاه خبری روی خروجی قرار می گیرند. 

دنبال کردن یک بازی به این سبک شاید کمی عجیب باشد ولی خالی از لطف هم نیست. البته سایت های دیگری مثل sportmole.co.uk هم قسمت live text commentary دارند که همین کار را انجام می دهند. پیگیری فوتبال از طریق گزارشگر متنی یا تکست کامنتری رایگان است.

4- اپلیکیشن، همه چیز در یک صفحه

تمامی این برنامه های مبتنی بر اتصال به اینترنت هستند و از این لحاظ محدودیت دارند. اپلیکیشن «یازده» معروفترین اپلیکیشن به زبان فارسی است که می توانید با نصب آن روی گوشی خود از نتایج زنده لحظه به لحظه بازی ها باخبر شوید. اگر در حد خیلی مبتدی انگلیسی بلدید اما بهترین پیشنهاد Fotmob است. یک اپ دوستداشتنی که صفحه مخصوص جام جهانی اش را از هفته پیش باز کرده و علاوه بر گزارش زنده بازی و نتیجه ها، کلی مصاحبه و اطلاعات ریز و درشت از تیم های حاضر در مسابقه ها می گذارد که مدام هم به روز می شوند. این اپ را به راحتی و رایگان می توانید از سایت بازار دانلود کنید.

سبک زندگی در جام جهانی!

اگر محصولات اپل استفاده می کنید، محصولات جالب تری در دسترس تان هستند. شما می توانید از اپل استور برای آی پد، آی فون یا آی پاد خود اپلیکیشن های مربوط به شبکه های بزرگ تلویزیونی را دانلود کنید و از مزایای گوناگون آن لذت ببرید.

مهمترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن در این دسته که جزو محبوبترین ها در اپل استور است، به اپلیکیشن شبکه ورزشی اسکای تعلق دارد. شما می توانید این اپلیکیشن را به صورت رایگان از اپل استور دانلود کنید و با گرافیکی پویا و فوق تصور، در تب جام جهانی ذوب شوید.

این اپلیکیشن از طریق اتصال به اینترنت می تواند امکاناتی مثل جدول مسابقات، آمار بعد از بازی، نتایج کلی، ویدئوهایلایت و لاین آپ تیم ها در شروع مسابقه و نحوه چینش در زمین را در اختیار شما قرار دهد. این اپلیکیشن توسط تیم قدرتمند شبکه اسکای اسپورت حمایت می شود. به همین خاطر جزو برترین ها در بین رقبای خود است.

«یورو اسپورت» هم اپلیکیشن رایگان دیگری است که می توانید روی محصولات کمپانی اپل نصب و استفاده کنید ولی در نظر داشته باشید که شکل ظاهری آن برای آی پد با آی فون فرق می کند. دامنه کاربرد این اپلیکیشن نسبت به رقبای مشابهش گسترده تر است و فقط مختص فوتبال نیست. ورزش های تنیس، فرمول یک، بسکتبال NBA و یورولیگ و حتی تورهای بزرگ دوچرخه سواری دنیا هم از طریق آن قابل دنبال کردن است.

«یورو اسپورت اپ» گرافیکی شناور دارد و چیدمان صفحه اصلی دست خودتان است. اینکه چه چیزهایی قابل مشاهده باشند و در کجای صفحه اصلی قرار داشته باشند. دامنه سرویس دهی این اپلیکیشن سرتاسری نیست و صرفا مختص اروپا و آمریکای شمالی است که با حقه اتصال از طریق سرور اروپایی قابل دور زدن و استفاده است.

البته اپلیکیشن های premium یا پولی دیگری هم وجود دارند که اگر خیلی باکلاس هستید و کارت اعتباری دارید، می توانید از اپلیکیشن هایی مثل FOX SOCCER استفاده کنید و با استفاده از آن به دوستان و اطرافیان خود فخر بفروشید!

طبقه بندی: مناسبتها،  ورزشی، 
[ چهارشنبه 28 خرداد 1393 ] [ ساعت 21 و 38 دقیقه و 43 ثانیه ] [ عطش ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب